Гончарук Владислав Володимирович

Гончарук Владислав Володимирович

Учений у галузі хімії і технології води, фізичної хімії, хімічної кінетики та каталізу, колоїдної хімії. Академік Національної академії наук України (1997), заслужений діяч науки і техніки України (1998), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2003).

Народився 20 жовтня 1941 року. Після закінчення в 1965 р. Київського державного університету ім. Т. Шевченка Владислав Гончарук спершу працює в Інституті фізичної хімії АН УРСР (з 1966 р.), а з 1971 р. — в Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до директора інституту (обраний у 1988 р.). З 1998 року — академік-секретар і член Президії НАН України.

Владислав Володимирович створив і розвинув принципово новий напрям у галузі хімії і технології водоочищення — каталітичне і фотокаталітичне знешкодження токсичних домішок у природних та стічних водах. Після проголошення незалежності України він зосередив свої зусилля на розв'язанні цілої низки проблем водно-екологічного напряму, які мають велике державне значення. Він розробив і запропонував концепцію поліпшення питного водопостачання населення України. Під час виконання Державної науково-технічної програми "Питна вода", керівником якої він є, було одержано винятково важливі результати для створення нових підходів удосконалення питного водопостачання різних регіонів України, технології очищення природних і стічних вод.

Під керівництвом академіка В. Гончарука розроблено технології та нові конструкції унікального обладнання для водоочищення, водопідготування і знезараження питної води, наприклад, установки колективного та індивідуального користування для одержання високоякісної питної води, озонатори, хлоратори, іонатори. Ними вже широко користуються в різних місцях України, зокрема у Харкові, Миколаєві, Херсоні, Києві тощо.



Вчений брав активну участь у ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, очолював оперативну групу при Президії НАН України з дезактивації та був начальником штабу НАН України у м. Чорнобиль. За розроблення технологій з питань дезактивації техніки, ґрунту, живих істот тощо (захищених 12 авторськими свідоцтвами) його нагороджено Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР. Він — автор понад 350 статей, 5 монографій, володар 40 патентів та авторських свідоцтв на винаходи.

Протягом багатьох років В. Гончарук провадить велику громадську роботу як член Координаційної ради з охорони навколишнього середовища при Міністерстві освіти і науки України, працює головним редактором журналу "Химия и технология воды", входить до складу редколегій журналів "Вісник НАН України", "Доповіді НАН України", "Теоретическая и экспериментальная химия", "Украинский химический журнал", "Химия в интересах устойчивого развития".

Джерело інформації: Вісник НАН України. — 2001. — N 10.



Понравилось - репост:


Марта Стюарт (Martha Stewart) – отчаянная домохозяйка
The Kelly Family
Pet Shop Boys
Silicon Dream
До пенсии? Или до смерти?
История бельгийской музыкальной группы Vaya con Dios (Вайа кон Диос)
Рик Эстли (Rick Astley)
Александра Маринина: ''Я и спорт – две вещи несовместимые!''
Истербрук Лесли
Стив Гуттенберг
Король веселого надувательства
Горбунов Алексей Сергеевич
Керк Дуглас
Николай Валуев
Николай Сергеевич Валуев
Мария Максакова
OTTO DIX
Байрак Оксана Ивановна
Софи Эллис-Бекстор ( Sophie Ellis Bextor)
Модные и молодые
Марисса Майер: "У меня одна из лучших работ в мире"
Камиль Ларин
Чарли Шин
Леди ГаГа
Энди Уорхол (Andy Warhol)
Как Энди Уорхол рисовал моду
Шустер Савелий Михайлович
Маша Малиновская
Дженифер Лопес
«Девушка с веслом» – это Вера Волошина
Как полюбить себя и других
Источники ревности и зависти
Молодёжь в современном мире
Что нам необходимо взять от жизни: 101 совет
15 способов полюбить собственное «Я»
Как начать новую жизнь?
Как вычислить индиго
Как распознать в себе Индиго?
Есть ли взрослые индиго
Дети Индиго